Çocuk Bölümü

Eylül 26, 2016

Çocuk Aletli Gym Merkezi’nde çocuklara yönelik özel tasarlanmış aletletlerle çocuklarımızın tüm vücut kas gruplarını çalıştırmasına olanak sağlanmaktadır. Merkezimizde yürüyüş ve koşu bantları, bisiklet, space walker, bench press, row machine ve benzeri çocuklara özel tasarlanmış spor aletleri bulunmaktadır.

Bu aletlerle yapılan çalışmalar sonucunda büyüme çağında olan çocukların kas ve kemik yapıları güçlenerek, tüm vücutta dayanıklılık ve elastikiyet artacaktır. Çocuklarda denge ve koordinasyon olgularının güçlenmesi ileri dönemde ilgilenecekleri spor dallarında çok daha yüksek düzeyde başarı getirecektir. Şu anda dünya üzerinde başarı sağlamış pek çok profesyonel sporcunun çocukluk çağlarında benzer yöntemlerle eğitim aldıkları bilinmektedir. Erken dönemde yapılan spor ve jimnastik aktiviteleri özellikle davranış sorunu olan çocuklarda uyum ve disiplini de artırır.

Bu çalışmalar sanıldığı gibi “kas yapmak” için tasarlanmamıştır. Çocuklarda dengesiz vücut gelişimine veya kilo alımına neden olmaz. Programlar her çocuğa vücut tipi, yaşı ve kilosuna göre özel bir şekilde hazırlanır. Bu çalışmalar esnasında ihtiyaca göre çocukların vücut analizleri yapılarak beslenme programları da düzenlenmektedir.